Ekonomibyggnader

 

Gödselhus, Närkeby, Närkesberg
Byggherre: Närkesberg Hönseri AB
Byggår: 2016
Tork, Odensbacken, Odensbacken
Byggherre: Svenska Antti
Byggår: 2016
Gödselhus, Irvingsholm, Örebro
Byggherre: Lars-Håkan Jonsson
Byggår: 2016
Tork, Ulfsgården, Lidköping
Byggherre: Jonas Götesjö
Byggår: 2016
Maskinhall, återuppbyggnad, Husby Södra, Nora
Byggherre: Bröderna Kindströmer
Byggår: 2015
Tork/spannmålslager Ullavi, Sköllersta
Byggherre: Joakim Norrtorp
Byggår: 2015
Maskinhall Viby Lantbruk, Eskilstuna
Byggherre: Mats Andersson
Byggår: 2015
Ekonomibyggnad, återuppbyggnad, Assargården, Trollhättan
Byggherre: Urban Fahlgren
Byggår: 2015
Spannmålstork, Rasbo, Årby
Byggherre: Svenska Antti AB
Byggår: 2014
Spannmålstork, Vansta
Byggherre: Svenska Antti AB
Byggår: 2014
Lagerhall, SPG, Västerhaninge
Byggherre: SPG Fastigheter AB
Byggår: 2014
Maskinhall, Närlunda Gård, Västerås
Byggherre: Bo Sjöblom
Byggår: 2014
Lada, renovering, Mycklinge
Byggherre: Dag Skure
Byggår: 2014
Ekonomibyggnad, återuppbyggnad, Korpshult
Byggherre: Niclas Gustafsson
Byggår: 2014
Maskinhall, Lanna, Lidköping
Byggherre: SLU Uppsala
Byggår: 2014
Halmlada, Nordens Ark, Lysekil
Byggherre: Stiftelsen Nordens Ark
Byggår: 2013
Maskinhall-Tork, Ledinge Gård, Vallentuna
Byggherre: Nicklas Eriksson
Byggår: 2013

Uställningshall, Håkanssons, Ljungby
Byggherre: Sven-Eric Nilsson
Byggår: 2013
Ekonomibyggnader, återuppbyggnad Sund, Skärplinge
Byggherre: Håkan & Mårten Westerbom
Byggår: 2012
Vann Lantbrukets Affärer Byggnadsstpendium 2013

Maskinhall, Björndalen Kolmården, Norrköping
Byggherre: Dan Ericsson
Byggår: 2012
  
Spannmålstork, Strömsvik
Byggherre: Statens Fastighetsverk
Byggår: 2011
Taklyft – Video
Maskinhall, Askö Gård, Västerås
Byggherre: Clas Sjögren
Byggår: 2011
Torkanläggning, Mycklinge Gård, Västerås
Byggherre: Dag Skure, Västerås
Byggår: 2011
Maskinhall, återuppbyggnad, Grindtorp
Byggherre: Lennart Jöngren, Åkersberga
Byggår: 2011
Maskinhall, återuppbyggnad, Torphyttan
Byggherre: Agneta Hjerpe, Lindesberg
Byggår: 2011
Halmlada, Stenhammar
Byggherre: Stenhammars Godsförvaltning AB, Flen
Byggår: 2011
Maskinhall, LF Hassle
Byggherre: Ove Eklind, Mariestad
Byggår: 2010
Maskinhall Räffshult/Assarby
Byggherre: Alf och Ulla Klingström, Tibro
Byggår: 2010
Brunnby ombyggnad kontor, Västerås
Byggherre: Hushållssällskapet i Västerås
Byggår: 2010
Torkanläggning Södra Ryd, Skövde
Byggherre: Torsten Hallberg
Byggår: 2009
Ekonomibyggnader Hammersta Gård, Nynäshamn/Ösmo
Byggherre: Skärgårdsstiftelsen, Stockholm
Byggår: 2009
Maskinhall LF Hall, Tidaholm
Byggherre: Håkan Gustavsson
Byggår: 2008
Hamra ombyggnad strörum, Tumba
Byggherre: DELAVAL, Hamra Gård AB
Byggår: 2007
Brunnby kontor, Västerås Byggherre: Hushållningssällskapet i Västerås
Byggår: 2007
Fägre, Maskinhall, Töreboda
Byggherre: LF Skövde
Byggår: 2007
Långbyn (lådeby lantbruk AB), Maskinhall, Kungsör
Byggherre: Lådeby Lantbruk AB, Kungsör
Byggår: 2007
Värsås, Maskinhall, Värsås
Byggherre: Per-Olof Källner
Byggår: 2007
Sorunda hölada, Nynäshamn
Byggherre: HB Jord och djur
Byggår: 2006
Sörgården, Garage m hall o maskinhall, Degerfors
Byggherre: Anders Persson
Byggår: 2006
Skarpö, Ekonomibyggnad, Stockholm Byggherre: Ingvar Karlöf
Byggår: 2006
Mycklinge Tork, Västerås
Byggherre: Dag Skure
Byggår: 2006
Vretaskolan foderlada
Byggherre: Vreta Vesterbyskolan
Byggår: 2005
Ändebo Gård djurstall, gårdshus/lager
Byggherre: Magnus och Katarina Molitor
Byggår: 2005
Slutarp maskinhall
Byggherre: LF
Byggår: 2005
Sevalla Torkplatta
Byggherre: Bo Johansson
Byggår: 2004
Askö Gård Torkplatta
Byggherre: Claes Sjögren
Byggår: 2004
Selvens Gård Torkplatta
Byggherre: Antti Teollisuus
Byggår: 2004
Hagby Säteri Maskinhall
Byggherre: Anders och Agneta Ericsson
Byggår: 2004
Tiveden Maskinhall
Byggherre: Tommy Callmyr
Byggår: 2004
Andersgården Maskinhall
Byggherre: Andersgårdens Lantbruk
Byggår: 2004
Halmlada Mycklinge, Västerås
Byggherre: Dag Skure
Byggår: 2003